Először a természetes okokat olvashatod Tóth Lívia – Az Aviva torna magyarországi úttörőjétől, majd utána inkább a szervezet lehetséges problémái által keletkezett okokat olvashatod.
A vetélés okai
Aviva I. kötet 22. oldal
Dr. Papp Zoltán: Egészséges nő könyve szerint (179. oldal)
- Ismeretlen ok
- Genetika
- Nem megfelelő beágyazódás
- Hormonzavar
- Nemi úton szerezhető méhnyak gyulladás (fertőzések)
- Életmód: dohányzás, kábítószer stb.
- Vitamin hiány
- Megerőltető sportok, erős fizikai igénybevétel
- Környezeti ártalmak (vegyszeres munkahely)
Kurt Tupperwein: Savtalanítás 129. oldal A vetélés oka a savasság!!! Optimális esetben a magzatvíz pH értéke 8,5. A testnek nagyon nehéz megtartani ezt az értékes, ha a környező szöveteknek a túl-savasodás miatt csak 6,5 vagy annál alacsonyabb a pH értéke. N orthrut Christiana: Női test, női bölcsesség (384. oldal) A hegyes orrú szúk cipő: A legkisebb lábujj körmének a sarkában van egy olyan akupresszúrás pont, amelynek irritációjával a rosszul elhelyezkedő magzatot a helyes irányba lehet fordítani. Keleti gyógyászat szerint ugyanennek a pontnak a hosszantartó ingerlése vetéléshez vezethet.
Sziasztok!
Szeretnék egy fontos dologra felhívni a figyelmeteket.
Tudva lévő hogy az izraeli orvostudomány a világ egyik vezetője a világon. Kutatást végeztek ahol a férfiak sperma vizsgálatra érkeztek az egyetemre…..
A kutatásból kiderül, hogy a meddő férfiak gyakrabban szenvednek krónikus fogínybetegségben, mint egészséges társaik – olvasható a Jerusalem Postban, a Bikur Holim Kórház és a Héber Egyetem – Hadassah Fogorvosi Iskola kutatói által végzett tanulmányban.
Dr. Oshrat Shonberger, a kórház Termékenységi Klinikájának igazgatója és Dr. Avigdor Klinger, az Iskola parodontológia specialistája azután jutottak ehhez az előzetes következtetéshez, miután 56 férfit vizsgáltak, akik 23 és 52 év közöttiek. A páciensek sperma analízisre jöttek a termékenységi laborba.
A három éves bevezető tanulmány alapján a férfiak 13 százalékának volt egészséges a fogínye, 50 százalékánál találtak fogínygyulladást, 32 százalékban krónikus fogínybetegséget diagnosztizáltak, 5 százaléknak pedig előrehaladott fogínybetegsége volt. Termékenységi szempontból 34 százalékuknál találtak egészséges spermákat, 52 százalékban alacsony spermaszámot számoltak, 14 százalékban pedig spermahiány volt. Legmegdöbbentőbb, hogy az alacsony spermaszámú férfik 65 százalékának volt fogínygyulladása, a normális spermaszámúak 48 százalékának, a spermahiányos esetek felében pedig krónikus fogínygyulladást találtak.
Valamint a nőknél is hasonló okok miatt fordulnak elő meddőségi problémák, illetve vetélések is előfordulhatnak a fogászati problémák miatt.
idézet, Dr. Gergely Ákos
fogorvos
A meddőség hátterében lehet gócos fog vagy hibás gyökértömés
Így fordulhat elő, hogy egy rossz gyökértömés veseműködési zavart vagy nőknél nőgyógyászati betegségeket okoz. De a lumbágó, rövidlátás, anyagcserezavar stb. hátterében is állhat valamilyen szájüregi probléma. Előfordul, hogy egy funkcionális okok nélküli meddőség hátterében egy gócos frontfog áll. Másik lehetőség, hogy egy szájüregi panasznak, fogfájdalomnak nincs fogeredete, hanem a fájós rágófog csak a gyomor-lép működési kör diszharmóniájának a tünete, és a valódi ok a gyomornyálkahártya irritációja.
Az orvosi tevékenységek során a fogorvos avatkozik be a legtöbb és a legváltozatosabb összetételű anyaggal az emberi szervezetbe. Tudjuk, hogy csak a dózistól függ, mikor válik károssá egy idegen anyag. A fogorvossal mint első gyógyítóval találkozó beteg esetében a szájüreg és a fogazat önálló holisztikus diagnosztikai rendszerként jelenik meg. Ez a rendszer az egész ember állapotát tükrözheti a fogorvos számára, így hatalmas lehetőségeket rejt a betegségmegelőzés területén is. Lássunk néhány példát erre.
A fogorvos látja, hogy túl erős a fogkőképződési hajlam, ezért javaslatot tesz epe- vagy vesekő szakirányú vizsgálatára; vagy a fognyaki eróziók egy fajtájából lehet gondolni a gyomor túlzott savtermelésére; vagy a fogak kopásából és a fogágy állapotából a stressz jelenlétére lehet következtetni. A nyelv alakja, színe, lepedéke szintén például emésztési zavarokat mutathat; gyermeknél a frontfogak feltűnő szuvasodása a szülők közti problémát tükrözheti; a túlérő fogsor által irritált nyálkahártyaseb oka lehet a hirtelen fellépő keringési zavaroknak; vagy a felső metszőfogban régóta meglévő hibás gyökértömés okozhat meddőséget – és még hosszan lehetne sorolni ennek a kapcsolatrendszernek az orvos által olvasható érdekességeit. Ezért a fogorvos szerepe óriási abban, hogy felfedezze a lehetséges fogászati okokat és elkerülje, hogy munkája során tartós funkciózavart, végső soron krónikus betegséget okozzon páciensénél.
Kérem az Admin-t, tegye át a Meddősség témakörbe a fogproblémás bejegyzéseim… :) köszönöm…
Kedves Bátyus!
Rendben, holnap átteszem.
Akkor még ezt is tegye át Kedves Renáta! :)
A biológiai, újabb nevén komplementer fogászat alapja az az elmélet, hogy a fogak és a szájüreg az akupunktúra rendszerében energetikai kapcsolatban állnak a szervezet többi részével. Ezt a kapcsolatrendszert 50 éve német kutatók rendszerezték és térképezték föl.
Mintegy 4000 vizsgálatra alapozták következtetéseiket. Kiderítették, hogy minden fog funkcionális kapcsolatban áll egy érzékszervvel, csigolya szegmenssel, belső elválasztású miriggyel, belső szervvel, ízülettel, sőt a pszichés és mentális állapottal is. Mindezekre a fogak és a fogágy betegségei, a szájba beépített mindenféle anyag, főleg a fémek hatással vannak. Ha ez a hatás tartós, megbetegíti az adott funkciós körhöz tartozó szervet.