Teherbeeséssel kapcsolatos gyógynövényeknél szóba kerül a barátcserje.
De mire is jó?
Már az ókori görögök is ezt használták a menstruációs panaszaik enyhítésére. A barátcserje egyensúlyban tartja a hormonháztartást, javítja a menstruáció előtti kedélyállapotot, ami valljuk többünknél is elő szokott fordulni, és elég kellemetlen, mikor ilyen rossz a közérzetünk, mert kihatunk a mellettünk élő emberekre is. Ezenkívül a barátcserje csökkenti a mellfeszülést, az idegességet, a feszültséget, fejfájást, vizenyősséget. És mindezt az alkalmazás utáni első menszesznél tapasztalhatjuk. A barátcserje a legelterjedtebb gyógynövény, amivel a tejkiválasztást fokozni lehet.
Ha rendszertelen a ciklusod, vagy netán nagyon hosszú (több, mint 28 napos) és szeretnéd visszaállítani a normál hosszra, akkor a barátcserjét nyugodtan szedheted. Kapszula formájában a leghatékonyabb. Ha a ciklus elején elkezded szedni a napi egykapszulát, akkor a következő menstruációnál már javulást tapasztalhatsz. Nekem bevált :).
2 hónap mindennapi szedése után lehet csökkenteni heti 2-3 szemre, majd a következő hónapban már csak heti egyre, végül teljesen elhagyni.
A barátcserje hormont nem tartalmaz, csak közvetett módon hat a progeszteron növelésére. Tulajdonképpen az agyalapi mirigyet serkenti, különösen a lutein (LH hormon) termelésére.
Javítja a prolaktinszint szabályozását.
Terhesség és szoptatás alatt tilos szedni!
Nekem viszonylag rendszeres a ciklusom, hormonok is rendben vannak, de nagyon sokat fáj a hasam, mielőtt megjön, sokat szenvedek. Egy éve próbálkozunk a babával, eddig semmi. Aktív próbálkozás közben is lehet szedni?
Én aktív próbálkozás alatt is szedtem a barátcserjét, málnalevél tea és palástfű tea mellett.